Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw w lombardzie?

1Coraz więcej osób decyduje się na pożyczki pod zastaw w lombardach. To szybki sposób na pieniądze na różne wydatki – bez żadnych skomplikowanych formalności, niedyskretnych pytań oraz bez ryzyka. Jeżeli również zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki lombardowej, ale jeszcze nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich usług, na pewno zastanawiasz się, jak przebiega cała procedura. Sprawdź razem z nami, jak można uzyskać pożyczkę pod zastaw w lombardzie!

  1. Mienie pod zastaw

Aby skorzystać z usług lombardów, musisz posiadać odpowiednie mienie, które będzie podstawą zastawu. Zasadniczo lombardy przyjmują praktycznie wszelkiego rodzaju przedmioty przedstawiające sobą wartość handlową. Najczęściej są to: biżuteria złota i srebrna, zegarki, sprzęt elektroniczny, na przykład laptopy, telefony komórkowe, tablety, także monety i numizmaty, elektronarzędzia, sprzęt AGD czy RTV.

  1. Wycena mienia

Musisz pamiętać o tym, że wysokość pożyczki pod zastaw w lombardzie zależna jest przede wszystkim od wartości przekazanego mienia. Jeżeli będzie ono wartościowe, wówczas także pożyczka będzie wysoka, dlatego jeżeli potrzebujesz sporej kwoty, w takim przypadku także mienie musi być wycenione wysoko. Wycena przeprowadzana jest zwykle całkowicie za darmo, więc nawet jeżeli nie zgodzisz się na przedstawioną sumę, nie zapłacisz niczego. Wycena przygotowywana jest przez pracownika firmy lombardowej na miejscu, dlatego zwykle w ciągu kilku czy kilkunastu minut możesz otrzymać wycenę.

  1. Podpisanie umowy

Po dokonaniu wyceny klient może zdecydować się na zawarcie umowy pożyczkowej. Wysokość pożyczki wynosi zwykle około 50-60% wartości mienia wycenionego w lombardzie. Często można również negocjować wysokość pożyczki. Nie ma przy tym potrzeby dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów, na przykład potwierdzających wysokość zarobków u pracodawcy. Również lombardy nie sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników, dlatego nawet w przypadku negatywnej historii kredytowej będzie można otrzymać pożyczkę.

Jeżeli klient chce zawrzeć umowę, w takim przypadku jest ona przygotowywana dla niego i następuje jej podpisanie. Pamiętaj o tym, żeby zapoznać się dokładnie z umową i jej zapisami oraz z dodatkowymi dokumentami, na przykład regulaminem czy cennikiem usług.

  1. Wypłata pieniędzy

Praktycznie od razu po zawarciu umowy z lombardem klient otrzymuje wypłatę pieniędzy gotówką. Możesz wydać je na dowolny cel zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

  1. Spłata pożyczki

Pożyczka pod zastaw powinna być spłacona w terminie – znajduje się on na podpisanej umowie. Zazwyczaj spłatę należy wykonać w jednej racie, ale czasami możliwe jest rozłożenie płatności na kilka rat – należy w tym przypadku uzyskać dodatkowe informacje od lombardu. Jeżeli pożyczka nie zostanie uregulowana w terminie, w takim przypadku mienie przechodzi na własność lombardu, który może sprzedać je innemu klientowi. Jeżeli z kolei pożyczka w lombardzie zostanie spłacona, wówczas lombard oddaje klientowi mienie przekazane pod zastaw.

Istnieje również możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki – to propozycja przeznaczona dla klientów lombardu, którzy nie są w stanie spłacić całości zadłużenia do wyznaczonego dnia. Jeżeli nie chcesz w takiej sytuacji stracić mienia, wówczas można przedłużyć spłatę, ale należy pamiętać o tym, że jest to związane z dodatkową opłatą.

Jeżeli potrzebujesz wobec tego szybkiej gotówki, w takim przypadku pożyczka lombardowa to dobry pomysł. Możesz otrzymać pieniądze od ręki i nie musisz przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów. W ten sposób pieniądze masz zawsze do dyspozycji, gdy tylko masz trudności finansowe lub po prostu zależy ci na tym, aby uzyskać gotówkę bez żadnych problemów.