Skup lombardowy – gotówka od ręki

Lombardy nie tylko przyjmują mienie pod zastaw i wypłacają pożyczki lombardowe, ale poza tym zajmują się skupem mienia od swoich klientów. To najlepszy wybór wtedy, gdy również liczy się szybka gotówka, jednocześnie bez potrzeby zawierania umów pożyczkowych i spłaty zadłużenia.

Praktycznie każdy lombard prowadzi także skup – to propozycja, która zasługuje na szczególną uwagę w sytuacji, gdy potrzebne są pieniądze szybko, sprawnie, bez problemów przez sprzedanie danego przedmiotu. To propozycja, która skierowana jest dla każdego potrzebującego pieniędzy – również dla ciebie!

Co można sprzedać?

W skupach lombardowych można sprzedaż różnego rodzaju mienie, które przedstawia sobą wartość handlową – nie musi być ono jednocześnie bardzo drogie, ponieważ można sprzedać też drobiazgi.

W lombardach można sprzedaż między innymi:

 • biżuterię – złoto, srebro i inne kruszce
 • numizmaty i monety
 • zegarki różnych rodzajów
 • telefony komórkowe
 • tablety
 • laptopy i komputery stacjonarne
 • sprzęt RTV i AGD
 • sprzęt sportowy
 • elektronarzędzia
 • maszyny budowlane i inne
 • rowery i skutery
 • samochody

Również niektóre lombardy współpracują z firmami zajmującymi się skupem nieruchomości, na przykład mieszkań, domów jednorodzinnych, lokali komercyjnych, działek i gruntów.

Kiedy skorzystać ze skupu lombardowego?

Skup lombardowy to oferta skierowana do tych osób, które chcą uzyskać szybkie pieniądze ze sprzedaży mienia. To alternatywne rozwiązanie do różnego rodzaju ogłoszeń, aukcji czy komisów, gdzie można pozostawić przedmioty – jednak w obu tych przypadkach problemem jest czas oczekiwania na zrealizowanie transakcji, ponieważ nie ma się gwarancji, że kupujący znajdzie się szybko.

Warto pamiętać o tym, że w skupie lombardowym sprzedaje się mienie od ręki – w związku z tym należy dobrze zastanowić się nad tym, co będzie się chciało sprzedać, ponieważ nie będzie ono możliwe do odzyskania lub też będzie to bardzo trudne. Sprzedaż pamiątek rodzinnych w postaci biżuterii, potrzebnego sprzętu komputerowego czy też urządzeń AGD może być w związku z tym dużym problemem.

Ile pieniędzy możesz otrzymać?

Wysokość wypłaty zależna jest głównie od stanu danego mienia – jeżeli jego wartość będzie odpowiednio wysoka, w takim przypadku również będzie można otrzymać wyższa sumę. W związku z tym najwięcej otrzymają właściciele samochodów, skuterów, laptopów, drogiej biżuterii, zegarków.

Należy jednocześnie pamiętać o tym, że wysokość wypłaty jest niższa od rzeczywistej wartości przedmiotu, dlatego też otrzyma się niższa sumę niż przygotowana w lombardzie wycena. Ma to jednak uzasadnienie w prostocie i szybkości całej transakcji, ponieważ w przeciwnym przypadku sprzedaż trwałaby znacznie dłużej, a klientom skupów lombardowych zależy w szczególności na jak najszybszej transakcji i wypłacie w gotówce.

Skup lombardowy – krok po kroku

Pierwszym etapem jest zabranie ze sobą mienia do lombardu. Należy pamiętać o tym, że w przypadku sprzętu elektronicznego zabrać także potrzebne akcesoria i okablowanie. Dodatkowym plusem będzie oryginalne opakowanie.

Na miejscu pracownik lombardu przeprowadzi wycenę mienia na podstawie różnych jego parametrów, w tym również marki, modelu, stanu technicznego. W przypadku złotych czy srebrnych przedmiotów bierze się również pod uwagę aktualne ceny kruszców. Wykonanie wyceny nie wiąże się zwykle z żadnymi dodatkowymi kosztami – jeżeli wycena nie będzie satysfakcjonująca, wtedy klient może zrezygnować a transakcji.

Gdy cena będzie odpowiednia, można podpisać umowę – należy dobrze zapoznać się z jej zapisami. Praktycznie od razu po podpisaniu umowy z lombardem pieniądze są wypłacane w uzgodnionej wcześniej sumie – to gotówka od ręki.